Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon

آب هیدروژنه | آب معدنی

آب هیدروژنه

404  تعداد بازدید  |  دوشنبه 31 خرداد ماه 1400

آب هیدروژنه یا آب غنی شده با هیدروژن، همان آب معمولی(H2O) است که گاز هیدروژن به آن تزریق شده است، این ماده باعث تغییر PH یا تغییر ساختار مولکول آب نمی شود.

 آب هیدروژنه

آب هیدروژن، آب هیدروژنه یا آب غنی شده با هیدروژن، همان آب معمولی(H2O) است که گاز هیدروژن به آن تزریق شده است.
این گاز باعث می‌شود غلظت مولکول هیدروژن در آب برای هضم آسان و نفوذ فوری در سلول، افزایش یابد، که این موضوع به تقویت بدن کمک میکند.
آب شیر از قبل حاوی هیدروژن است ، اما آب هیدروژن دارای گاز هیدروژن اضافی محلول در آن است، این ماده باعث تغییر PH یا تغییر ساختار مولکول آب نمی شود.

آب هیدروژن از طریق جوشاندن گاز هیدروژن خالص به آب یا استفاده از الکترولیز ساخته می شود که "مولکول آب را به گاز هیدروژن و گاز اکسیژن تجزیه می کند"

از آنجا که هیدروژن مولکول یک گاز بی بو و بی مزه است ، طعم آب هیدروژن متفاوت از آب معمولی نیست.

بسیاری از چشمه‌های طبیعی دارای غلظت بالایی از هیدروژن هستند و در طول قرن‌ها برای کمک به بهبود برخی بیماری‌ها استفاده می‌شدند. این قابلیت شفا دهنده چیزی است که ممکن است موجب شده باشد که راه‌هایی برای تزریق مولکول هیدروژن به آب پیدا کنند.

آبی که حاوی مولکول های هیدروژن است به عنوان آنتی اکسیدان قوی عمل می کند. ادعا می شود این مولکول ها قادر به کمک به بدن شما برای خنثی سازی رادیکال های آزاد مضر هستند که از توسعه بیماری جلوگیری شده ، التهاب را کاهش می دهند و روند پیری را کنترل میکنند. 

آب هیدروژنه برای چه کسانی بهتر است؟

کسانی که می خواهند کمتر دچار انواع بیماری شوند و پیری خود را به تعویق بیاندازند و همچنین به بیماری هایی که باعث التهاب می شوند مبتلا نشوند ، می توانند از این نوع آب استفاده کنند البته باید بگوییم این مزایا بطور صد در صدی از نظر علمی تایید نشده است و تنها فرضیه هایی می باشد که در مورد مصرف آب هیدروژنه بیان شده است.

آب هیدروژنه چه مزایایی دارد؟

هیاهوی اطراف آب هیدروژن ، بر اساس مطالعات جدی است که روی موش ها انجام شده است. به نظر می رسد مطالعات نشان می دهد که این نوع آب  دارای اثرات خفیف ضد التهابی ، و به راحتی توسط بدن شما جذب می‌شود.آب هیدروژنه سبب افزایش انرژی و جلوگیری از خستگی شده  وضد پیری است
به پاکسازی بهتر کبد و سایر اندام‌ها نیز کمک می‌کند.

آب هیدروژنه چه معایبی دارد؟

هیدروژن هیچ ضرری  حتی در مصرف به مقدار زیاد ندارد و به آسانی در بدن پخش می‌شود، هیدروژن باقیمانده از راه بازدم از بدن خارج میگردد. به این ترتیب علنا معایب آب غنی شده با هیدروژن در تحقیقات معتبر ذکر نشده است.

اما برخی حواشی ها در مورد مزایای آب هیدروژنه باعث بالا رفتن قیمت فروش این نوع آب می شود و خرید این نوع آب را بسیار گران می کند.

 

بیش از 300 مطالعه علمی و همچنین مطالعات بالینی گسترده ای در تمام جهان در مورد آب غنی از هیدروژن انجام شده است.

آب غنی از هیدروژن در تمامی کشورها شناخته شده و مورد تایید قرار گرفته است.

از جمله تاییدیه های معتبر آب غنی از هیدروژن سازمان غذا و دارو ایالات متحده FDA می باشد.

 

 

بیشتر بدانید:

 

آب معدنی طبیعی با آب اشامیدنی معمولی چه تفاوتی دارد؟

بهترین نوشیدنی های ورزشی خانگی

فواید نوشیدن آب معدنی

کیفیت آب را چگونه تشخیص دهیم؟

حقایق تغذیه ای آب تونیک