Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon

آب | آب معدنی | میکروکلاسترها

بررسی قابلیت جذب بالای آب میکروکلاسترشده در بدن

712  تعداد بازدید  |  شنبه 5 تیر ماه 1400

اگر آب میکرو خوشه ای یا آبی که فقط پنج یا شش خوشه مولکولی در آن وجود دارد بنوشید ، آب ، خاصیت نفوذپذیری بیشتری برای سلول ها و بدن خواهد داشت.

آب در چه حالتی بهتر جذب بدن می شود؟

 

مولکول های آب در طبیعت

آب در طبیعت درون یک چرخه حرکت می کند ، به آسمان تبخیر شده و به عنوان باران دوباره به زمین می بارد. این فرایندهای طبیعی ، باعث می شود که آب به صورت خوشه ای خرد شده و همچنین ساختار هماهنگی داشته باشد. به طور معمول آب به میکرو خوشه های 3-5 مولکول تبدیل می شود. سپس خیلی راحتتر جذب بدن شده و از غشای سلول عبور میکند.

بدن انسان در حالت طبیعی سالم خود کمی قلیایی است. بیشتر نوشیدنی هایی که امروزه مصرف می کنیم اسیدی هستند (مانند نوشابه و آب بطری). بازیابی قلیایی بدن می تواند آن را سم زدایی کرده و به جلوگیری از اسیدوز ، که یکی از دلایل اصلی بیماری ها است، کمک کند.

 

ساختار مولکول آب

تقریبا همه ما میدانیم که آب از دو مولکول هیدروژن و یک مولکول اکسیژن تشکیل شده است اما جالب است بدانید که مولکول های آب به جای مولکول های منفرد به صورت خوشه ای در می آیند.

آب شیر تحت فشار دارای خوشه های بسیار بزرگ 12-14 مولکولی است. معنی این برای بدن شما این است که بعد از نوشیدن یک لیوان آب لوله کشی ، به دلیل مقدار مولکول های آب که برای هیدراتاسیون باید پردازش شوند ، احساس سیری بیشتری خواهید کرد. با این حال ، اگر آب میکرو خوشه ای یا آبی که فقط پنج یا شش خوشه مولکولی در آن وجود دارد بنوشید ، آب ، خاصیت نفوذپذیری بیشتری برای سلول ها و بدن خواهد داشت. در اصل ، این سیستمی است که آب سبک تری را تحویل می دهد تا مواد مغذی بیشتری با سرعت بیشتری در سلول ها جذب شوند

 

 

 

 

روش میکروکلاستر کردن مولکول های آب

ابتدا آب برای تولید بخار جوشانده می شود. سپس ، بخار از یک میدان مغناطیسی عبور داده می شود و در دمای بیشتر از 0 درجه سانتیگراد در حضور نور در محدوده طیف مادون قرمز تا ماورا بنفش متراکم می شود تا نوعی بخار متراکم تولید شود. حداقل یک تثبیت کننده نمک متا سیلیکات به بخار متراکم اضافه می شود سپس بخار متراکم در معرض فشار بیش از 1 اتمسفر قرار گرفته و برای تولید آب میکروکلاستر شده از فشار خارج می شود. آب میکروکلاسترشده دارای 17 O NMR سیگنال رزونانس کمتر از 115 هرتز است ، هدایت آن حداقل 3.7میکرو ثانیه در سانتی متر است و کشش سطحی آن کمتر از 61 داین در سانتی متر است.

 

 

در نهایت با میکروکلاستر کردن مولکول های آب پیوندهای هیدروژنی شکسته شده، اندازه خوشه مولکولی آب کاهش پیدا کرده و باقیمانده الکترونها برای ترمیم آسیب رادیکال های آزاد ، برافروختن سموم و هیدراتاسیون بدن با کارایی بیشتر به کار گرفته می شوند.

 

فواید میکروکلاستر کردن مولکول های آب

با نوشیدن آب حاوی مولکول های کمتر ، یا آب یونیزه میکرو خوشه ای ، می توانید بدن خود را سریعتر و موثر هیدراته کنید ، سطح انرژی را افزایش دهید و سلامت کلی خود را بهبود ببخشید و از پیری زودرس جلوگیری کنید. علاوه بر این ، آنتی اکسیدان ها از مزایای خوشه بندی خرد هستند ، که ثابت شده است که سیستم ایمنی بدن را تقویت می کنند. مزایای آب خوشه ای توسط یک مطالعه مستقل که توسط انجمن علوم و فناوری مراقبت های بهداشتی چین انجام شد ، تأیید شد و نشان داد که 60 درصد از افرادی که آب خوشه ای می نوشند ، سطح هیدراتاسیون سلولی آنها 10 برابر شده است.

 

 

بیشتر بدانید:

 

آب یونیزه قلیایی/ اسیدی چیست؟

معرفی دستگاه بایونتک

کیفیت آب را چگونه تشخیص دهیم؟

تاثیرات نوشیدن آب برای بدن

چرا نوشیدن آب در تابستان اهمیت دارد؟