Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon

کرونا | آب آشامیدنی | آب آشامیدنی بلومر | bloomer water

آیا کرونا ویروس از طریق آب آشامیدنی انتقال پیدا می کند؟

645  تعداد بازدید  |  دوشنبه 12 خرداد ماه 1399

دانشمندان می دانند که ویروس ها ، از جمله کرونا ویروس که دلیل بیماری همه گیر COVID-19 است ، می توانند برای روزها - یا حتی طولانی تر - در فاضلاب و آب آشامیدنی باقی بماند...................................

 

آیا کرونا بر منابع آب و فاضلاب تاثیر میگذارد؟

آیا کرونا ویروس از طریق آب آشامیدنی انتقال پیدا می کند؟

دانشمندان می دانند که ویروس ها ، از جمله کرونا ویروس که دلیل بیماری همه گیر COVID-19 است ، می توانند برای روزها - یا حتی طولانی تر - در فاضلاب و آب آشامیدنی باقی بماند.

دو محقق ، در دانشگاه کالیفرنیا خواستار آزمایش هایی برای تعیین اینکه آیا روش های تصفیه آب در از بین بردن ویروس ها مؤثر است یا نه ، شدند.

این ویروس ازطریق قطرات آب ، بصورت تبخیر یا اسپری وارد هوا شود.

در حین شیوع SARS در سال 2003 در هنگ کنگ ، نشت فاضلاب باعث انتقال ویروس از طریق ذرات معلق در هوا شد. اگرچه هیچ مورد شناخته شده ای از انتقال  COVID-19 در اثر نشت فاضلاب ایجاد نشده است ، اما احتمال آن صفر نیست.

کروناویروس می‌تواند به زیست‌لایه‌هایی را در چرخه آب آشامیدنی تشکیل دهد و منبعی احتمالی برای انتقال ویروس فراهم کند. تصور می شود این منبع اصلی انتقال قرار گرفتن آب در معرض باکتری هایی است که به عنوان مثال باعث ایجاد بیماری لژیونر می شود.

خوشبختانه ، تصور می شود بیشتر روش های تصفیه آب باعث از بین رفتن و حذف مؤثر ویروس ها در آب آشامیدنی و فاضلاب می شود. تصور می شود که اکسیداسیون و همچنین کلر باعث از بین رفتن ویروس می شود. در تصفیه آب با جداسازی فیزیکی مواد جامد معلق ، ویروس های متمرکز را فیلتر می کند.

با این حال ، لیو و نادئو با احتیاط گفتند که بیشتر این روشها برای اثربخشی به طور خاص در SARS-CoV-19 و سایر کورو ویروس ها مورد مطالعه قرار نگرفته است ، و آنها خواستار تحقیقات اضافی شده اند.

گرچه قابلیت بیشتر روش‌های پاکسازی آب ثابت شده، اما همچنین پیشنهاد می‌شود که از روش‌های پیشرفته‌تر پاکسازی آب و فاضلاب در مکان‌های پرخطر مانند بیمارستان‌ها و مراکز بهداشت استفاده شود تا آب پیش از ورود به سامانه‌های عمومی پاکسازی شده باشد.

رشد باکتریها در دیواره  لوله های آب آشامیدنی احتمال آلوده سازی آب را افزایش می دهد. برای پیشگیری از شیوع بیماری از طریق آب آشامیدنی بهتر است از دستگاه های تصفیه آب و یا آب های معدنی بسته بندی شده استفاده شود.

 

 

بیشتر بدانید:

انتقال ویروس کرونا از طریق آب

ویژگی های آب سالم چیست ؟

بررسی حذف آرسنیک از آب آشامیدنی

با این کارها آب آشامیدنی خود و خانواده تان را مصون نگه دارید؟

آب معدنی طبیعی | بلومر | بدون نیترات