Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon

نوشیدن آب | نوزادان | بلومر | آب آشامیدنی | آب آشامیدنی بلومر | bloomer water

نوشیدن آب برای نوزادان

59  تعداد بازدید  |  یکشنبه 15 تیر ماه 1399

اگر کودک شما زیر 6 ماه است ، آنها فقط به نوشیدن شیر مادر یا شیرخشک نیاز دارند. از سن 6 ماهگی ، در صورت لزوم ، می توانید علاوه بر خوراکی های شیر مادر...

اگر کودک شما زیر 6 ماه است ، آنها فقط به نوشیدن شیر مادر یا شیرخشک نیاز دارند. از سن 6 ماهگی ، در صورت لزوم ، می توانید علاوه بر خوراکی های شیر مادر ، در صورت نیاز مقادیر کمی آب نیز به کودک خود بدهید.

آب آشامیدنی کودک

از حدود 6 ماهگی می توانید مقادیر کمی آب جوشانده  شده را به او بدهید .

 

چرا آب برای نوزادان کوچکتر از 6 ماه مناسب نیست؟

در این سن شیر مادر یا شیرخشک برای کودک شما غذا و هم نوشیدنی است. این همه چیزهایی است که آنها حتی در هوای گرم نیاز دارند. دادن آب به کودک شما ممکن است به معنای آن باشد که شیر مادر یا شیرخشک کمتری می نوشد زیرا معده نوزاد با آب پر می شود. این می تواند آنها را در معرض خطر کمبود تغذیه مناسب و به تدریج عدم رشد مناسب قراردهد. دادن مقدار زیادی آب به کودک یا شیرخشک رقیق شده بیش از حد در مدت زمان کوتاه نیز می تواند معده آنها را دچار مشکل کند.

 

چه موقع می توانم به کودک خود آب بدهم؟

اگر کودک شما حدوداً 6 ماهه است می توانید مقادیر کمی آب جوشانده شده را سرد کنید . شیر مادر یا شیرخشک باید تا 12 ماهگی نوشیدنی اصلی آنها باشد.

 

بعد از 12 ماه ، نوشیدنی اصلی آنها باید آب و شیر گاو یا شیر مادر باشد. می توانید آب و شیر را در یک فنجان به آنها بدهید. نیازی به جوشاندن آب پس از رسیدن 12 ماهگی به نوزاد شما نیست.

 

اگر کودک شما به تازگی خوردن مواد غذایی سفت را شروع کرده است ، هنگام غذا خوردن از یک فنجان آب یا ماست کمک بگیرید. این امربرای این است که اولا نوشیدن آب را بیاموزند و دوم اینکه از یبوست نوزاد جلوگیری می کند.

 

در هوای گرم چطور؟

در هوای گرم ، مهم است که شیر مادر بصورت منظم به کودک داده شود ولی در صوت گریه های ناشی از تشنگی مقدارکمی آب همراه با غذا به او بدهید.همیشه از نوشیدن آب کافی برای بچه ها اطمینان حاصل کنید.

 

برای اینکه شیردهی در هوای گرم برای شما و نوزادتان راحت تر باشد:

  1.  یک حوله ، پارچه یا بالش بین خود و کودک خود قرار دهید.
  2. برای کاهش تماس با پوست نوزاد دراز بکشید.
  3. اگر در مدت 24 ساعت 6 تا 8 پوشک با ادرار کم مواجه شدید، کودک شما به درستی مایعات کافی دریافت نمی کند.

 

اگر کودک من تب داشته باشد چه می شود؟

اگر کودک شما تب دارد و کمتر از 6 ماه است و از شیر مادر گرفته شده است ، ممکن است نیاز داشته باشد شیرمادر به او بدهید. اگر آنها کمتر از 6 ماه داند و تغذیه آنها با شیرخشک باشد ، می توانید مقدار کمتری از شیرخشک وآب بیشتر استفاده کنید.. آب را مصرف نکنید مگر اینکه توسط پزشک توصیه شود.

 

اگر کودک شما از 6 ماه بزرگتر است ، به شیردهی یا تغذیه شیرخشکی خود ادامه دهید. می توانید آب را بین وعده ها غذایی به اوبدهید. مهمترین چیز برای بررسی این است که آیا کودک شما به اندازه کافی مایعات مصرف می کند.

 

در مورد نوشیدنی های دیگر؟

آب میوه ، نوشابه و سبزی مناسب برای نوزادان زیر 12 ماه مناسب نیست.

 

نوشیدنی های کافئین دار مانند چای ، قهوه و نوشیدنی های انرژی زا - و البته الکل - برای کودکان در هر سنی مناسب نیست.

×

خرید آب آشامیدنی با ارسال رایگان